...

Pracovní dráhy žen v České republice --FORMAT-- Stažení

Pracovní dráhy žen v České republice --FORMAT-- Stažení

Pracovní dráhy žen v České republice Křížková Alena

Tato kniha sleduje v biografické perspektivě životy žen z různých věkových skupin v odlišných fázích rodinného cyklu i v různých situacích na trhu práce, a to na pozadí historického vývoje současné české společnosti i v kontextu teoretických přístupů feministické sociologie ke studiu pracovní a rodinné sféry.
Mikropohled na sociální realitu, se kterým přichází tato publikace, doplňuje řadu prací soustředěných naopak na makrostrukturální pohled na genderové nerovnosti. Kniha je podnětnou sondou do ženských zkušeností s tvorbou osobní pracovní dráhy a s prolínáním pracovního a rodinného života. Pracovní a osobní životy konkrétních žen podávají obraz problematických přechodů mezi školou a zaměstnáním, mateřstvím a prací, zaměstnaností a nezaměstnaností, zdravím a nemocí a mnohými dalšími individuálními situacemi, které se odehrávají v kontextu makrosociálních přechodů od plánovaného k tržnímu hospodářství nebo od ekonomického růstu do období ekonomického útlumu. Kniha se podrobněji zaměřuje i na přetrvávající praxe znevýhodnění a diskriminace žen na trhu práce a na kombinaci práce a péče v různých kontextech živitelství.

Kniha Pracovní dráhy žen v České republice autorem Křížková Alena je volně dostupná jako soubor PDF na berry-steve.levnekuchynepraha.cz. Zde můžete ušetřit peníze a stáhnout je zdarma v oblasti stahování. Jednoduše klikněte na níže uvedený odkaz a stáhněte si soubor PDF z Pracovní dráhy žen v České republice.


Pracovní dráhy žen v České republice: Podrobnosti knihy

Název knihyPracovní dráhy žen v České republice
JazykČesky
ISBN978-8074190544
AutorKřížková Alena
Dostupné formátyPDF, EPUB, DOC, DJVU, PGD, MP3
Velikost souboru21.23Mb
Počet stran258
Datum vydání2011/10/09
Stahování288

Související příspěvky